Výlet do Loučně 8. května 2010

přidáno: 1. 10. 2011 10:37, autor: Oldřich Vlček

Kolem poledne jsme se sešli v komorní sestavě u pokladen za vstupní branou do areálu loučeňského zámku. První byli na místě vzorní Novákovi,dále Růžičkovi,Remešovi Vojta Vidman s Barčou a čekalo se jen na nás…

Po prozkoumání prvního labyrintu jsme si ukázali příšeru,která nás čeká někde v hlubinách parku. Šlo samozřejmě o Minotaura. Děti měly plnit úkoly za které dostanou ovoce a zeleninu pro Minotaura. Ten už má dost syrového masa a tak mu změna stravy určitě udělá dobře! První úkol bylo rozplést živý uzel z našich rukou a těl. Skoro se to povedlo,ale hlavně jsme se u toho skvěle pobavili. Po cestě k mohutnému palisádovému bludišti jsme se pohoupali na lanové lávce. Pak už nás čekalo rozmotání Ariadnina klubka. Po proplétání se provazovým bludištěm nás čekalo opravení několika popletených písniček. Pak už měly děti nasbínáno dost potravy pro obávaného Minotaura,ke kterému jsme se už pomalu blížili. Po příchodu ke dlážděnému bludišti se na nás vyřítil,ale když viděl že pro něj děti mají spoustu ovoce a zeleniny uklidnil se a dokonce všechny obdaroval bublifuky s malými bludišti ve víčku.

Po hromadném focení jsme se všichni vydali do zámeké restaurace na Vtipnou kaši a jiné dobroty. Po cestě k parkovišti jsme si ještě vyrazili Loučeňský groš a zamířili k domovům.

Loučni zdar!

Za pořadatele Procházkovi ,Jana.

Jak šli Pavoučci do Betléma

přidáno: 1. 10. 2011 10:34, autor: Oldřich Vlček

Bylo nebylo … v neděli po Vánocích se vypravila (malá) skupinka Pavoučků vlakmo a vozmo do Betléma. Nemuseli ale putovat mnoho dní či týdnů jako tři králové,stačilo pouhých 40 km jihozápadně od Prahy do vesničky Karlštejn,kde se nachází stálá výstava betlémů.
Na nádraží jsme se sešli ve složení Hejní,Vlčkovi a Sobotkovi ,u parkoviště se ještě přidali Kadlecovi a po pár krocích už jsme byli v Betlémě. Výstava statických i pohyblivých betlémů se všem moc líbila. A potom už hurá dobýt hrad Karlštejn! Prohlédli jsme si nádvoří a Studniční věž,vyfotili se na cimbuří a sešli dolů k restauraci Pod Dračí skálou,abychom zjistili,že je beznadějně plná. Naše vánoční putování nás dál vedlo podél úžasně zamrzlého potůčku ozdobeného tu a tam ledovou krajkou zpátky do Karlštejna,kde jsme konečně spočinuli v přátelské krčmě a poobědvali. Na závěr naší cesty dostalo každé z dětí krásnou betlémskou kometu s dlouhými třásněmi,takže cesta na nádraží byla celá rozběhaná,rozevlátá,veselá a vpravdě vánoční. Moc díky Remešovým (bohužel je sklátila choroba) a Hejným za organizaci výletu. A s těmi Pavoučky,kteří se našeho betlémského putování nemohli účastnit,se těšíme na viděnou v novém roce 2010!

Zapsali Vlčkovi,fotili Hejní