Z naší činnosti

Oddíl Pavouček pořádá každý rok několik tradičních akcí + další jednorázové akce.

Mezi tradiční akce patří:

Letní tábor

Od roku 2006 každoročně vyjíždíme na týdenní prázdninové tábory rodin s dětmi. Střídáme místa táboření. Dříve jsme tábořili pod plachtami indiánských týpí v Měsíčním údolí na břehu řeky Blanice, využívali jsme také srubový tábor v jižních Čechách na třeboňsku na břehu Lužnice („Chatky na Jihu“). V roce 2021 jsme vyzkoušeli táboření v chatkách na Moravě, v roce 2022 se přesouváme na Pavlátovu louku u Nového města nad Metují.

Počet tábořících rodin se ustálil na cca patnácti až osmnácti rodinách (každá rodina v jednom týpku či chatce). Pomáhá nám realizační tým kamarádů – chlapců a dívek v roverském věku a o kuchyni se obětavě starají naše milé kuchařky, kterým pomáháme ve službách.

Celým táborem se jako zlatá nit proplétá legenda táborové hry, na jejímž tématu se společně domlouváme během předtáborového stmelovacího víkendu. Jednotlivé rodiny se střídají ve velení i organizování herních etap.

Již tradičně hlavní postavu celotáborové hry ztvárňuje náš duchovní rádce Tomáš Mareš.

Duchovní obnova neboli DUCHNA

Každoročně v postní době jezdíme na třídenní akci zvanou DUCHNA. Místa různě střídáme, co ale zůstává, je duchovní program vedený otcem Zdeňkem Jančaříkem. Ten pro nás Zdeněk chystá vždy navečer po celodenních výletech. V letech 2020 a 2021 se Duchna neuskutečnila, doufáme ale v její znovuobnovení.

Novoroční výlet

první sobotu po Novém roce obvykle vyrážíme na tradiční novoroční výlet.

Pavoučkovské agapé

Náš klub se společně s dalšími farními skupinami a společenstvími podílí na přípravě farního nedělního posezení u kávy, čaje a buchet. Jedná se vždy o setkání celé naší farnosti po nedělní deváté a to v sále pod salesiánským kostelem sv. Terezičky v Kobylisích.